3 ترفند ذهنی برای کاهش ترس از سخنرانی عمومی

14
74
23:06 1397/10/9

ترفند های ذهنی برای کاهش ترس از سخنرانی عمومی

 

اگر سخنرانی های عمومی موجب اضطراب، عصبانیت یا ترس شما می شود، شما تنها نیستید. بسیاری از مردم هنگامی که به سخنرانی عمومی می آیند، ترس دارند. بعضی از شما از صحنه وحشت دارید، و دیگران به سادگی متوجه می شوند که شما در سخنرانی خود بسیار محتاطانه عمل می کنید. دلیل این که شما باید از این ترس عبور کنید، این است که سخنرانی عمومی می تواند به کسب و کار شما کمک کند. با تسلط بر مهارت سخنرانی عمومی، توانایی کسب درآمد شما افزایش می یابد.

هر بار که من فرصتی برای رفتن به صحنه و سخنرانی پیدا می کنم، از آن استقبال می کنم، زیرا حضور در آن صحنه، به ثروت و موفقیت من کمک می کند. شما همچنین نمی دانید چه کسانی در بین حضار هستند و چه درهایی قرار است به روی شما گشوده شود اگر آنها از سخنان شما راضی باشند.

توجه کردن حضار به شما، در حالی که سخنرانی میکنید، به شما نیرو می دهد.اگر در حال حاضر فروش شما به صورت یک به یک است،یعنی تاثیر کار شما کم است.اگر بخواهید در یک زمان ،ارزش کار خود را به تعداد زیادی از مردم به نمایش بگذارید،باید از سخنرانی عمومی استفاده کنید.

اگر از صحبت عمومی می ترسید و از آن اجتناب می کنید، احتمالا فرصت های بی شماری را از دست داده اید و اگر برای تقویت مهارت سخنرانی وقت گذاشته باشید،احتمالا پول بیشتری بدست آورده اید و از بسیاری از فرصت های دیگر استفاده می کنید.

من خیلی سخنرانی می کنم و همۀ ترس های معمولی را پشت سر گذاشته ام. من دیگر عصبی و نگران نیستم، با این حال، من 3 ترفند روحی را آموختم که به غلبه بر ترس های شما کمک می کند و می خواهم این 3 رویکرد ذهنی را با شما به اشتراک بگذارم.

 

1.بر مخاطبان تمرکز کنید، نه بر خود

احمقانه است که شما از اینکه چیزی را اشتباه بگویید،می ترسید.اگر در سخنرانی فقط بر خود متمرکز شوید و دوست نداشته باشید مردم به شما نگاه کنند،یا اینکه آیا از نظر آنها خوب به نظر میرسید یا نه.به جای تمرکز بر خود بر مخاطبان خود متمرکز شوید و اینکه چه پیام هایی را قرار است به آنها برسانید و چگونه آن را انجام دهید.بر این موارد تمرکز کنید تا نگرانی شما کاهش یابد.به طور کلی تمرکز خارجی را جایگزین تمرکز داخلی کنید.

به خود بگویید اینکه مخاطبان شما را بپسند یا نه اهمیتی ندارد. به خودتان بگویید اینکه مخاطبان با ارزش دور نشوند،مهم است. بیشتر اضطراب شما مربوط به ترس های درونی خودتان است. اگر بر روی آنچه که می توانید انجام دهید تمرکز کنید و آنچه را که می توانید به مخاطب ارائه دهید را به بهترین نحو انجام دهید، ترس از بین خواهد رفت.

برای حفظ تمرکزم روی مخاطب به جای خودم، من یک تمرین تجسم سریع قبل از اینکه سخنرانی شروع شود،انجام می دهم. چشمانم را می بندم و یک نور سفید روشن از آسمان به پیشانی من و به بدنم تجسم می کنم. من تصور می کنم که من به یک نور بزرگ، روشن و سفید تبدیل شده ام. من این نور روشن را بزرگتر و روشن تر می بینم و تمام اتاق را پر می کنم. این نماد هدف است که هرکسی که به بحث من می آید برای من با ارزش است.

سمینارهای سخنرانی عمومی نظیر Toastmasters قوانینی مانند "دستان خود را در جیب های خود نگذارید" و "از ناسزا استفاده نکنید" را به ​​شما می گویند. من تمام این قوانین را از بین می برم. قاعده من ساده است: "تحویل ارزش". من به این موضوع اهمیت می دهم که پیام من ارزشمند است و مؤثر عمل می کند و این در مورد همه چیز مورد توجه من است.

 

2.سرحال باش

من باید انرژی بالایی به دست آورم تا سخنران خوبی باشم. من نیاز به تغییر انرژی بیشتری دارم. بنابراین، قبل از سخنرانی، کمی از کیک بوکسینگ را انجام خواهم داد، من بالا و پایین می پرم، و چند نفس عمیق می کشم. این به من کمک می کند که انرژی لازم برای یک سخنرانی خوب را بدست بیاورم. من آماده ام. وقت رفتن است. یکی از دوستان من دارای قدرت حرکت متفاوتی است او مانند هالک فریاد می زند . حرکت قدرتمند ،انرژی شما را تغییر می دهد و حالت ذهن شما را عوض می کند.

 

3. تمرین کردن با صدای بلند

بسیاری از مردم از صحنه میترسند، زیرا آنها می ترسند سخنرانی خسته کننده و احمقانه ای را ارائه دهند. آنها می ترسند که کار را به خوبی انجام ندهند. این معمولا یک شاخص است که شما تا به حال به اندازه کافی تمرین نکرده اید. اعتماد به نفس از خبرگی نشئت می گیرد، به همین دلیل است که شما باید تمرین کنید. هرچه بیشتر سخنرانی خود را با صدای بلند تکرار کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و کمتر نگران ارائه دادن آن خواهید بود. خودتان را در ویدیوی ضبط کنید و به نقطه ای بروید که در آن خوب به نظر می رسید.

تمرین و تکرار کنید تا زمانی که از آن خسته شوید، آن را حفظ کرده باشید، و احساس کنید که می توانید آن را در خواب خود انجام دهید.

بنابراین 3 نکته ذهنی برای سخنرانی عمومی وجود دارد. شما می توانید یک گام به جلو بروید و به Toastmasters بپیوندید، که احتمالا به شما کمک خواهد کرد. اگر بخواهید کمی پول سرمایه گذاری کنید، می توانید آموزش Dale Carnegie را امتحان کنید. وارن بوفت از طریق آموزش دیل کارنگی رفت و من از آن گذشتم .

من شما را با یک نکته نهایی ترک می کنم: هر فرصتی را که در یک مرحله به دست آورده اید، گرامی بدارید، زیرا شما هرگز نمی دانید که چه کسی در مخاطبان است، و شما هرگز نمی دانید چه کسی می داند. اگر ارزش را تحویل دهید و پیام شما را دوست داشته باشند، هرگز نمی دانید که چه اتفاقی می افتد یا چه درب هایی برای شما باز خواهد شد.

آخرین مقالات