طراحی سایت ورزشی

14
74
10:32 1399/3/1

طراحی سایت ورزشی

خیلی از افراد به ورزش کردن علاقه‌مند هستند یا اینکه لااقل برای مدتی به آن نیاز دارند. از تناسب اندام گرفته تا رفع مشکلات چاقی و انجام تمرینات به منظور فیزیوتراپی به ورزش روی خواهند آورد. در نتیجه طراحی سایت ورزشی می‌تواند گروه‌های مختلفی از افراد جامعه را در بر بگیرید.

اگر دارای یک باشگاه ورزشی باشید، نیاز دارید تا تعداد افراد ثبت نام شده در باشگاه را افزایش دهید تا درآمد بیشتری داشته باشید. در نتیجه استفاده از سایت می‌تواند فتح این مسیر را برایتان هموارتر کند. در ادامه به شما نشان می‌دهیم که ساخت سایت ورزشی چه مزایایی برای شما داشته و چگونه می‌توانید حتی از خود سایت بیشتر از خود باشگاه درآمد داشته باشد.

به جرئت می‌توان این مسئله را هم اینطور بازگو کرد که حتی شما نیازی به باشگاه هم ندارید. با استفاده از یک لپ‌تاپ و خط اتصال به اینترنت که برای هر کسی در دسترس است، اگر زمان و هزینه کافی روی این موضوع گذاشته و صد البته تخصصی هم داشته باشید می‌توانید درآمد بسیار عالی با داشتن یک سایت ورشی داشته باشید. کافی است کمی علاقه و پشتکار به این حوزه داشته باشید.

 

طراحی سایت ورزشی

چرا به طراحی سایت ورزشی نیاز داریم؟

همانطور که اشاره کردیم افراد به دلایل مختلف ممکن است به صورت موقت یا دائمی به دنبال ورزش کردن باشند. ورزش کردن امریست عمومی، که می‌تواند سهم چند میلیونی از جامعه را به خود اختصاص دهد.

هر یک از این افراد دارای نیازها و نگرش‌های خاصی از ورزش هستند که باید آنها را پیدا کرده و در جهت ارائه خدمات برای رفع نیازهایشان اقدام کنید. ما در ادامه به معرفی چند نمونه رایج از این موارد می‌پردازیم. شاید شما هم ایده خاص خود را داشته باشید که هنوز در هیچ جایی اجرایی نشده باشد؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

 

امکانات مورد نیاز برای سایت ورزشی

از یک سایت ورزشی می‌توانید به خوبی درآمد بالایی داشته باشد. از روش‌هایی مثل تبلیغات گرفته تا ارائه مشاوره و امکان فروش محصولات.

در ادامه به معرفی برخی از این امکانات می‌پردازیم که همگی می‌توانند به صورت مستقیم و غیرمستقیم رویدرآمد داشتن شما از سایت ورزشی تاثیر داشته باشند.

مبحث تبلیغات در وب‌سایت مقوله‌ی بسیار عظیم و گستره‌ای است، اگر تمایل دارید در این باره بیشتر بدانید می‌توانید مقاله‌ی " تبلیغات اینترنتی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟ " را مطالعه نمایید.

 

محتوای آموزشی

1. امکان درج انواع محتوای آموزشی

اولین موضوعی که باید یک سایت ورزشی داشته باشد محتوا است؛ تا محتوا نباشد خبری از کاربری نخواهید داشت. شما باید بتوانید انواع محتوای متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی را در سایت ورزشی خود قرار دهید تا کاربران از ان استفاده کنند.

این محتوا می‌تواند آموزشی بوده و به صورت تخصصی به کاربران در رشته‌های ورزشی مختلف آموزش دهد یا اینکه می‌تواند جنبه خبری داشته و آخری اخبار دنیای ورزش را برای تمامی رشته‌ها در آن درج کنید. تولید محتوا یکی از راه‌کارهای مهم و اساسی برای جذب مخاطب است، ما در پست " 5 روش یادگیری و بازاریابی محتوا " به صورت مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم.

 

فروشگاه لوازم ورزشی

2. ساخت فروشگاه برای فروش لوازم ورزشی یا دوره‌های آموزشی

داشتن تخصص در یک زمینه می‌تواند امکان کسب درامد فوق العاده عالی برای شما داشته باشد. فقط کافی است کمی به خودتان زحمت داده و یک دوره آموزشی تهیه کنید.

اگر در زمینه ورزش دارای تخصص هستید می‌توانید در سایت خود به آموزش انواع رشته‌های ورزشی پرداخته و به افراد کمک کنید تا در آن رشته موفق شوند. مطمئنا تجربیات زیادی هم در این زمینه دارید که می‌توانید با دیگران به اشتراک گذاشته و درآمد بالایی بابت فروش دوره آموزشی کسب کنید.

گاهی اوقات هم فروشگاه می‌تواند اصلاً دانلودی نباشد. شما می‌توانید فروشگاهی با محصولات و تجهیزات پزشکی هم در بخشی از سایت فراهم کرده و در بین محتوایی که برای آموزش رایگان در اختیار خوانندگان قرار می‌دهید محصولاتتان را معرفی کنید. در نتیجه هم برای کاربر ارزش‌گذاری می‌کنید و هم اینکه کاربر می‌تواند از فروشگاه شما محصولات مورد نیاز را تهیه نماید.

 

مشاوره

3. ارائه مشاوره تخصصی در زمینه ورزش

برخی افراد در زمینه ورزشی نیاز به تخصص و تجربه خواهند داشت؛ به خصوص گروهی که ورزش را به صورت موقت برای رفع مشکلات توانبخشی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای هر رشته ورزشی که بیشترین درخواست را دارد یک مشاور و کارشناس استخدام کرده و به آنها مشاوره اینترنتی بدهید.

به عنوان نمونه فردی که به دنبال یوگا است می‌تواند درخواست مشاوره خود را ثبت کرده و پس از پرداخت هزینه مشخص کند که از چه راهی می‌توانید به وی مشاوره اینترنتی بدهید. شما با انجام مشاوره می‌توانید به معرفی دوره‌ها نیز پرداخته و آنها را برای یادگیری تخصصی به خرید این دوره‌ها تشویق کنید. مطمئنا به یک سری لوازم هم نیاز خواهد داشت که در اینجا هم فروشگاه در خدمت است.

 

پیش‌بینی مسابقات ورزشی

4. امکان پیش بینی و نمایش نتایج مسابقات

ورزش‌هایی همچون فوتبال همواره دنبال کنندگان خاص خود را دارد. می‌توانید بخشی در قالب مسابقه فراهم کرده و از کاربران بخواهید تا مسابقه‌های پیش‌رو را پیش بینی کنند. این پیش بینی می‌تواند در نهایت برای آنها جوایزی به همراه داشته باشد.

همین مسابقه می‌تواند روی جذب ترافیک تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. بعد از انجام مسابقه نیز می‌توانند نتایج را بررسی کرده و تیم‌های مختلف را زیر نظر داشته باشند.

برای جذب ترافیک بیشتر می‌بایست روی شبکه‌های اجتماعی حساب اساسی باز کنید و کاربران این شبکه‌ها را به سمت خود جذب کنید. برای آگاهی از چگونگی انجام این کار، مقاله‌ی " چگونه ترافیک ورودی از شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهیم؟ " را مطالعه نمایید.

 

تبلیغات

5. امکان دریافت انواع آگهی مرتبط با ورزش

مطمئنا گروه‌های زیادی در زمینه ارائه خدمات در زمینه ورزش نیز فعالیت دارند. شما می‌توانید از طریق درج آگهی نیز درآمد قابل توجهی داشته باشد. سایت‌های مختلف می‌توانند برای فروش محصولات ورزشی، دوره‌های آموزشی یا هر چیزی دیگر که مرتبط با ورزش است در سایت شما آگهی ثبت کنند. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ نیز یکی از ابزاری و علومی است که می‌توانید با تکیه بر آن وب‌ساست خود را گسترش دهید. اگر مایلید در این باره بیشتر بدانید، لطفا مقاله‌ی " دیجیتال مارکتینگ یا Digital Marketing چیست؟ " را مطالعه نمایید

 

6. امکان برگزاری دوره آموزشی ورزشی

دوره‌های آموزشی مختلف را برای رشته‌های ورزشی می‌توانید ترتیب دهید و با جمع کردن افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند به کسب درآمد بپردازید. این درآمد می‌تواند مستقیم باشد یا اینکه غیرمستقیم!

  • در حالت مستقیم دوره را خود شما برگزار کرده و با استخدام یک مربی این کار را دنبال می‌کنید.
  • اما در حالت غیرمستقیم می‌توانید به عنوان اسپانسر وارد عمل شده و بابت فراهم کردن تعداد بیشتری از افراد شرکت کننده به واسطه سایتی که دارید، مبلغی را از برگزارکنندگان دریافت کنید.

روش‌های درآمدزایی از طراحی سایت ورزشی می‌تواند شامل چیزهایی بیشتر از این‌ها هم باشد که ایده‌های خاص خود را پیاده سازی کنید. اگر شما هم ایده‌ی جدیدی دارید تا آن را پیاده سازی کنید با ما تماس بگیرید.

0 دیدگاه شما هم میتوانید دراین بحث شرکت کنید!
آخرین مقالات