3 چیزی که نشان‌دهنده موفقیت شما در آینده است!

14
74
11:22 1399/1/2

 

به دنبال موفقیت تجاری و فردی هستید؟ به نظر ما مهم نیست که در کجا زندگی می کنید و یا چند سال دارید، ممکن است همیشه موفقیت را برای خودتان یک راه دور و دراز تصور کرده باشید. این طبیعی است که همه ما انسان‌ها دوست داریم تا موفق باشیم و البته هیچ استانداردی برای موفقیت وجود ندارد. همه ما تعریفی از موفقیت داریم و می‌توانیم به نوعی موفق باشیم! پول و قدرت این‌ها تنها نشانه‌هایی از موفقیت هستند ولی قدم اصلی در تبدیل شدن به انسان‌های موفق این است که اول آن را برای خودمان تعریف کنیم!

با تقویت قوای ذهن و ایجاد عادت‌های مثبت می‌توانیم موفقیت را برای خود به ارمغان آوریم! چشم انداز مناسب نسبت به آینده به شما قدرت می‌دهد تا با تکیه بر آن بتوانید در زندگی خود به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید. برخی افراد در همان سنین جوانی متوجه می‌شوند به دنبال چه چیزی هستند و برای دست یابی به آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند؛ اما برخی دیگر منتظر می‌نشینند تا چیزی که به آن علاقه دارند خود به سراغشان بیاید.

لزوماً شور و اشتیاق شما نباید در کاری باشد که در آن مهارت دارید، زیرا ممکن است در یک کاری به شدت حرفه‌ای باشید اما آن کار شما را به وجد نیاورد. در واقع علاقه‌مندی‌های شما چیزهایی هستند که حاضرید آن‌ها را با اشتیاق انجام دهید حتی اگر هیچ چیزی به دست نیاورید.

 

3 چیزی که نشان‌دهنده موفقیت شما در آینده است!

بگذارید تا اول از همه به شما خیلی شفاف بگوییم که اگر تصور می‌کنید تا زمانی که به اهدافتان نرسید یک بازنده هستید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. این سوال ها را از خودتان بپرسید:

  • بزرگ ترین دستاوردهایم تا به حال در زندگی چه بوده است؟
  • چطور توانستم به اهداف قبلی ام برسم؟
  • چه کاری می توانم انجام دهم تا در زندگی موفق تر شوم؟
  • برای رسیدن به اهدافم در آینده تا به امروز چه کرده ام؟
  • از نظر شما، موفقیت به چه معناست و انسان های موفق چه افرادی هستند؟

بزرگ‌ترین مسئله‌ای که در مورد موفقیت وجود دارد این است که اگر نتوانید آن را برای خود دقیقا مشخص کنید، دیگران آن را برای شما مشخص می کنند. برای بسیاری از افراد موفقیت به معنای خوشحالی است، اما واقعا هر کسی تعریفی از خوشحالی دارد و شما هم باید لیستی از مواردی که احساس می‌کنید شما را در زندگی خوشحال می‌کند، تعریف کنید پیشنهاد می کنم هفت دلیلی که برخی مردم ثروتمند و برخی فقیر هستند را مطالعه کنید 

انسانی دوست داشتنی و عملگرا باشید! این هم یکی دیگر از پارامترهای موفقیت است. شما برای موفقیت و یا حتی بعد از موفقیت، با افراد زیادی در ارتباط خواهید بود و اگر دوست داشتنی نباشید، نمی توانید از انسان های موفق باشید. علاوه بر این، در صورتی که دوست داشتنی باشید، افراد دیگر هم دوست دارند تا به شما کمک کنند.  رویا پرداز ها فقط رویا پردازی می کنند ولی افراد موفق، عمل می کنند و این دقیقا قسمتی از ماجرا است که بسیاری نادیده می گیرند. به جای این که دنبال وقت و زمان مناسب باشید، از زمانی که حالا در اختیارتان است استفاده کنید و به فکر رخداد معجزه نباشید.

 

نشانه اول) شما در سن جوانی روحیه کارآفرینی دارید!

اولین نشانه‌ای که یک روز ثروتمند خواهید شد، این است که از سن جوانی طرز فکر و نگرش برای انجام کارهای تجاری خواهید داشت. نظرتان چیست کمی از زبان یک نویسنده چینی که بسیار موفق است، بشنویم؟

کارآفرین و صاحب تیم ورزشی حرفه ای، مارک کوبا ، وقتی 12 سال داشت کیسه‌های زباله را درب منازل مختلف می‌فروخت تا بتواند کفش بخرد! وارن بافت در شش سالگی بسته‌های آدامس را به همسایگان فروخت و اولین سرمایه گذاری سهام خود را در سن 11 سالگی انجام داد. من همیشه به دنبال راه هایی برای کسب درآمد هستم، حتی به عنوان یک کودک، بازی پول درآوردن را دوست داشتم.

در سال نو چینی در دوران کودکی، از خاله‌ها و دایی‌ها "پول شانس" گرفتم. در فرهنگ چینی ، کودکانی که می‌گویند ، "گونگ هی فت چوی!" به بزرگانشان در سال نو پول در بسته های قرمز  رنگ بدست می آوردند. من همیشه پول زیادی را از روی خوش شانسی جمع می‌کردم زیرا خاله ها و عموهایم ثروتمند و سخاوتمند بودند. در همان زمان، من دو هزار دلار آمریکا می‌‎گیرم که تقریباً پول بسیار خوبی برای دوران کودکی بود!

بیشتر پسرعموهای من چند کلمه می‌گویند و سکه می‌گیرند! من بیشتر از یک سکه می‌خواستم و همین مسئله باعث می‌شد تا شعرهای طولانی را به خاطر بسپارم. از آن جا که من حدود 30 تا از آن ها را یادم بود و به همین دلیل، عموها و عمه ها فکر می کردند که من واقعاً باهوش هستم و پول زیادی به من می‌دادند. من فقط 10 ساله بودم که با خواندن این اشعار برای پول خوش شانس می‌توانستم به راحتی 5000 دلار درآمد کسب کنم.

من هیچ وقت نگران خرید شیرینی، اسباب بازی و غذای آشغال به عنوان یک کودک خردسال نبودم. پول من به اندازه‌ کافی بود و با دوستان و همکلاسی هایم سخاوتمندانه رفتار می کردم؛ زیرا همیشه پول برای خرید آب نبات و فست فود داشتم.

 

با پول کسب درآمد کنید!

در آن روزها، من می‌دانستم که چگونه می‌توانم پول خود را برای کسب درآمد بیشتر سرمایه گذاری کنم. اگر بدانید، چینی ها دوست دارند قمار کنند! در سن 11 سالگی، پسر عموهایم را دعوت کردم و فقط اگر خانه خودمان بودم، بازی می‌کردم. من می دانستم که آن ها بیشتر در خانه من بمانند، شانس اینکه پول خود را از دست بدهند بیشتر است. بنابراین من آب نبات‌ها و بازی‌هایی را در آنجا داشتم تا آن‌ها را سرگرم کنم.

پس از آن که پسر عموهایم پولشان را تمام می‌کردند، می‌توانستم 10 هزار دلار درآمد کسب کنم. من برای خرید اسباب بازی برای پسر عموی خود از پول استفاده کردم و بهترین چیزها را برای آن‌ها بدست آوردم. من با آن‌ها با مک دونالد می‌رفتم که مثل داشتن کار بود! من پول درآوردم و بعد آن را برای آن‌ها خرج کردم.

 

نشانه دوم) شما احساس فوریت و ضرورت انجام کارها را دارید!

دستاوردهای بالا خیلی سریع هستند! آنها احساس فوریت می‌کردند و صبر را عیب شخصیت می‌دانستند. برای آن‌ها زندگی کوتاه بود! نمی توانستند کارهای خود را عقب بیندازند و این همان چیزی است شما باید آن را عملی کنید. اگر مشکلی را سد راه خود می‌بینیید، باید از روی آن‌، از زیر آن و حتی از روی آن بروید! هر چه برای رفع موانع لازم است را باید انجام دهید. وقتی جوان بودم هدف من مراقبت از مادرم بود.

من فکر نمی‌کردم که مدرک دانشگاهی بگیرم یا شغلی داشته باشم. ما برای قرار دادن غذا روی میز به پول نیاز داشتیم و من نمی‌خواستم منتظر بمانم تا زندگی‌مان بهتر شود. من برای پول درآوردن چمن زنی‌ها شروع کردم و بعد از آن تجارت کوچکی داشتم. وقتی پول نداشتم و حتی وقتی پول داشتم، آن حس فوریت را داشتم. من آن را دوست ندارم وقتی دیگران در یک سطح آهسته تر عمل کردند. وقتی ایده داشتم‌، بلافاصله آن را اجرا کردم و وقتی سازمان خودم را بنا کردم، تیمی داشتم که بلافاصله پیاده‌سازی می‌کرد.

 

نشانه سوم) شما هدف‌گرا هستید!

افراد ثروتمند می دانند که چه می‌خواهند و آن‌ها بسیار متمرکز هستند. آن‌ها در مورد اهداف و برنامه خود تصمیم می‌گیرند و به خودشان اجازه نمی‌دهند حواس‌شان پرت شود. اگر برنامه‌ای نداشته باشید شکست خواهید خورد. من دانشجویانی را می‌شناسم که از 9 تا 5 سر کار هستند اما از شغل خود متنفرند و آرزو می کنم آن‌ها بتوانند کاری را که انجام می‌دهند، تغییر دهند. اگر شغلی دارید و برای شخص دیگری کار می کنید، شخص دیگری را ثروتمند خواهید کرد. آن‌ها نمی‌خواهند شما وضعیت خود را تغییر دهید. فقط شما می‌توانید دستاوردهای بالای دیدگاه خود را با تیم، شرکای خود، فروشندگان و وام دهندگان ارتباط برقرار کنند. آنها مأموریتی دارند که می‌خواهند با دیگران به اشتراک بگذارند و برای رسیدن به هدف خود تلاش خواهند کرد. به همین دلیل است که با دستاوردهای بالا ثروتمند می‌شوند.

یک راه این است که از افرادی که توانسته‌اند به موفقیتی برسند، درس بگیرید. مثلا کتاب‌هایی از افرادی که توانسته‌اند به موفقت برسند، بخوانید. اگر که می‌خواهید تجارتی را بخوانید، کتاب‌هایی از افرادی را بخوانید که با موفقیت توانسته‌اند تجارتشان را شروع کنند. اگر می‌خواهید دکتر شوید، کتاب بخوانید و ببینید که روش راه پیدا کردن به مدارس پزشکی چیست! اگر می‌خواهید وزن کم کنید، گروه‌های زیادی در این مورد وجود دارند و… هیچ رازی درباره موفقیت نیست، تنها چیزی که برای موفقیت نیاز دارد این است که مصمم باشید، تلاشتان را تا حد امکان ادامه دهید و از شکست‌هایتان درس بگیرید. در ضمن مورد دیگری که درباره ی موفقیت وجود دارد این است که موفقیت اصلا تصادفی نیست، بر خلاف نظر خیلی از افراد که موفقیت را وابسته به شانس می‌دانند.

البته اصلا نمی‌توان کتمان کرد که شانس هم تا اندازه‌ای در موفقیت دخیل است، اما این که بخواهید آن را کاملا وابسته به شانس بدانید، اصلاً! یکی از اصلی‌ترین راه‌های موفقیت این است که حرف را کنار بگذارید و عمل را شروع کنید. پس وقت آن رسیده که اهدافتان را مشخص کنید چرا که این اهداف به شما کمک می کنند تا بدانید که از زندگی چه می خواهید، مسیرتان را برای شما مشخص می‌‍کند و در نتیجه می‌دانید که در چه راهی باید قدم بگذارید و در چه راهی نه، اهداف به شما کمک می‌کنند تا محدودیت‌ها را پس بزنید و خود واقعی تان را به خودتان ثابت کنید.

 

نشانه چهارم) شما مدام در حال بهبود هستید!

اگر یک علامت مناسب دیگر وجود داشته باشد، این است که افراد ثروتمند به طور مداوم خود را بهبود می‌دهند. آن‎‌ها همیشه در حال خواندن ، یادگیری و آموزش خود هستند. نویسنده مقاله می‌گوید که: من بیش از 2 هزار کتاب خوانده‌ام! فقط برای یادگیری در یک ماه به سه رویداد در شهر دیگری مراجعه می‌کنم! شما می خواهید روی آموزش و پیشرفت خود تمرکز کنید. به عنوان مثال اگر سالانه یک میلیون درآمد کسب می‌کنید ، پیشرفت 10 درصدی 100000 دلار به خط اصلی شما اضافه می‌کند.

اگر سالانه 100 میلیون دلار درآمد کسب می‌کنید ، در مدت یک سال 1 میلیون پیشرفت خواهید داشت. بنابراین چهارمین نشانه ثروتمند شدن این است که دوست دارید به روش‌های مختلفی از جمله پادکست‌ها شروع به یادگیری کنید. شما هنگام رانندگی یا کار کردن به آنها گوش می‌دهید. در زمان کمتری، شما در حال خواندن کتاب یا رفتن به سمینارها هستید؛ در این رویدادها دائماً از مربیان یاد می‌گیرید.

 

کمی جسور باشید!

ذهن به هر چه که باور کند، دست می‌یابد و این یک واقعیت است. اگر می‌خواهید موفق شوید و از دسته انسان‌های موفق باشید، باید بتوانید آن را تجسم کنید و البته که این را بدانید که بین رویا‌پردازی و تجسم، زمین تا آسمان فاصله است. تجسم، ابزاری است که به شما کمک می کند تا موفق شوید اما رویاپردازی محض و بدون هیچ تلاشی، شما را به موفقیت نمی‌رساند. ممکن است که تا حالا درباره این که روزی به فردی ثروتمند تبدیل می شوید، رویاپردازی‌های زیادی کرده باشید اما باید بدانید که متاسفانه اصلا این کار به ثروتمند شدن شما در واقعیت، کمکی نمی کند. چرا؟

چون رویاپردازی هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد اما تجسم این طور نیست. تجسم، خلاق است، به شما مسیر و جهت می‌دهد، شما را در راهی که دارید، کمک می‌کند. بر خلاف رویاپردازی که سعی دارد تا شما را از مسیری که در آن هستید؛ حتی برای چند دقیقه هم که شده دور کند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی انسان‌های موفق این است که جسارت دارند. اگر که بخواهید موفق شوید باید جسارت شکست خوردن  را هم داشته باشید.

 

اعتماد به نفستان را از روش های زیر ارتقا دهید:

  • همیشه تصویری از فردی که می خواهید باشید را در ذهنتان داشته باشید.
  • به خودتان بگویید که شما می توانید و موفق خواهید شد. شاید باور نکنید تا چه اندازه، ولی تلقین های مثبت بسیار به شما کمک می کنند تا بتوانید اعتماد به نفستان را افزایش دهید.
  • من سرزنشگر درونتان را نادیده بگیرید. معمولا همیشه هر کسی بیشترین سرزنش های را از من درونی خودش می گیرد. باید یاد بگیرید که آن را نادیده بگیرید. چرا؟ چون واقعا اهمیت ندارد که در گذشته چه کارهای اشتباهی کرده اید، به جای سرزنش کردن خودتان که باعث کم شدن اعتماد به نفستان می شود، خوب است تا از اشتباهات گذشته درس بگیرید.

 

نتیجه‌گیری

فرقی نمی کند شما در چه سنی هستید! الان می‌توانید بچه باشید یا یک فرد میان‌سال. حتی ممکن است بچه‌هایتان هم ازدواج کرده باشند. اگر روحیه کارآفرینی و احساس فوریت دارید و بسیار هدفمند هستید‌، می‌توانید روزی ثروتمند شوید. به طور مداوم روی خود سرمایه‌گذاری کنید و خود را بهبود بخشید و بر هدف خود متمرکز شوید.

0 دیدگاه شما هم میتوانید دراین بحث شرکت کنید!
آخرین مقالات