آشنایی با ویژگی ها و ملاک های طراحی سایت پزشکی و پزشکان

14
74
21:20 1399/1/29

طراحی سایت پزشکی و پزشکان :

طراحی سایت پزشکی و پزشکان مزیت های بسیاری دارد و به همین دلیل بسیاری از پزشکانی که می خواهند خدمات خود را معرفی کنند، از طریق طراحی سایت خدمات خود را به بیماران و مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. بسیاری از پزشکان که تخصص دارند و می خواهند سایت اختصاصی خود را داشته باشند اقدام به طراحی سایت پزشکی و پزشکان می نمایند. برای طراحی سایت مورد نظر خود باید به شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید، چرا که آنها در زمینه طراحی سایت پزشکی و پزشکان اطلاعات بیشتری دارند و به بهترین نحو ممکن می توانند سایت شما را طراحی کنند. یک سایت پزشکی ویژگی های متنوعی دارد که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید و برهی از آنها را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

ویژگی های طراحی سایت پزشکی و پزشکان

ویژگی های طراحی سایت پزشکی و پزشکان  :

برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان همانطوری که بیان کردیم باید به ویژگی های آن دقت بسیاری داشته باشید تا از این طریق بهترین سایت را طراحی کنید. در واقع شرکتی که سایت پزشکی مورد نظر شما را طراحی می کند به خوبی با این ویژگی ها آشنایی دارد و آنها را در تمامی بخش های سایت اجرا می کند. برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که سایت پزشکی دارد و طراحان سایت به آن دقت بسیاری دارند عبارت می باشد از :

1. درباره ما :

 یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش هایی که در طراحی سایت پزشکی و پزشکان باید وجود داشته باشد، بخش درباره ما می باشد. در این قسمت پزشک باید در مورد توانایی هایی که دارد صحبت کند و افتخاراتی هم که داشته است را بیان نماید. پزشک اگر بخواهد اعتماد بیماران را جلب کند، می تواند رزومه تحصیلی خود را هم در این بخش ارائه دهد تا بیماران تمامی آنها را مشاهده کنند. در واقع باید بدانید این بخش اهمیت بسیاری دارد و تعداد مراجعه کنندگان شما بر اساس این بخش روز به روز بیشتر می شود. طراح حرفه ای که طراحی سایت پزشکی و پزشکان شما را انجام می دهد، اطلاعات مورد نیاز که در مورد شما و تخصص تان وجود دارد را از شما دریافت می کند تا در ان بخش وارد سازد.

2. تماس با ما :

این قسمت یکی از بخش های دیگری می باشد که در طراحی سایت پزشکی و پزشکان باید به آن توجه ویژه ای شود، چرا که در این قسمت بینندگان می توانند نظرات و پرسش های خود را بیان کنند تا پزشک به آنها پاسخ دهد. طراح سایت در این بخش فیلدهایی را قرار می دهد تا مراجعه کنندگان در درون این فیلدها انتقادات و پرسش های خود را بیان سازند، پزشک بعد از اینکه آنها را مشاهده کند به بیماران پاسخ مناسبی ارائه می دهد. در واقع اگر شما می خواهید در سایت پزشکی از راهنمایی های پزشک بهره مند شوید، باید در این قسمت پرسش های خود را بیان سازید.

اطلاعات پزشکی و تحقیقات

3. اطلاعات پزشکی و تحقیقات :

این قسمت یکی از قسمت هایی می باشد که در بیشتر سایت های پزشکی باید وجود داشته باشد، چرا که در این قسمت تمامی اطلاعات مربوط به بیماری ها و داروهایی که در مورد آنها وجود دارد را قرار می دهند. شما باید برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان به طراحی که می خواهد سایت شما را طراحی کند، اطلاعات مربوط به بیماری هایی را که شما آنها را درمانی می کند ارائه دهید. بیماری ها و روش های درمان آنها در سایت باید به روز و بر اساس دانش و علم جهانی باشد. در این صورت بیشتر مراجعه کنندگانی که از سایت شما بازدید می کنند می توانند پاسخ بسیاری از پرسش های خود را دریابند. روش های جدید درمان و داروهایی که در مورد بیماری های متنوع وجود دارد در این بخش قرار می گیرد و مقاله های آن باید بر اساس اصول سئو نوشته شود که طراحی حرفه ای برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان به خوبی با این اصول آشنایی دارد.

4. ثبت کاربر :

 در برخی از سایت های پزشکی این قسمت طراحی می شود، بسیاری از پزشکانی که می خواهند بیماران را عضو سایت خود نمایند و اطلاعات به روز بیماری ها و داروهای جدید را به آنها ارائه دهند، این قسمت را طراحی می کنند. یکی از ویژگی های این بخش این است که، پزشک و کاربر سایت می تواند در قسمت ثبت کاربر مطالبی را قرار دهد که ویژه خودش است و آنها را حتی پاک کند. برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان زمانی که می خواهید سفارش خود را ثبت کنید و به طراحتین حرفه ای ارائه دهید باید درخواست این بخش را هم نیز داشته باشید.

5. سئو مطالب :

اگر می خواهید طراحی سایت پزشکی و پزشکان شما به صورت بسیار حرفه ای باشد باید مطالبی را که در سایت خود قرار می دهید بر اساس قوانین و اصول سئو تنظیم کنید. طراحانی که در طراحی سایت تخصص زیادی دارند به خوبی می دانند باید چه اصولی را رعایت کنند تا سایت شما در نتایج اولیه جستجو مشاهده شود. بدون شک شما هم می خواهید که سایت پزشکی تان در نتایج اولیه جستجو مشاهده شود، بر همین اساس باید طراحی سایت پزشکی و پزشکان شما بر اساس قوانین و اصول سئو تنظیم و طراحی شود. شما باید به خوبی بدانید الگوریتم های گوگل بسیار خاص هستند و برای اینکه سایت شما را در نتایج اولیه بیاورند باید اصول سئو را در سایت تان مشاهده کنند.

نکاتی در طراحی سایت پزشکی و پزشکان

نکاتی در طراحی سایت پزشکی و پزشکان :

 برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید، در واقع مانند طراحی سایت های دیگر شما باید برای طراحی سایت پزشکی هم به نکات مهمی دقت داشته باشید که برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

1. طراحی تمیز و جهت یابی ساده :

یکی از نکاتی که در مورد طراحی سایت پزشکی و پزشکان وجود دارد و شما هم باید از آن اطلاع داشته باشید این است که این سایت ها به مدرن بودن و لوکس بودن نیازی ندارند. در واقع این سایت ها اولین و مهمترین موردی که باید داشته باشند، این است که ساده باشند، سادگی این سایت موجب می شود که بازدید کنندگان از سایت به خوبی بتوانند مطالب مورد نظر خود را پیدا می کنند. دیزاین سایت باید بسیار ساده باشد و تعداد آیکون های سایت هم نباید زیادی باشد، چرا که در این صورت مراجعه کنندگان در بین آیکون گمراه می شوند.

2. تصاویر با کیفیت بالا :

 یکی از نکات مهم دیگری که در مورد طراحی سایت پزشکی و پزشکان وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید، این است که تصاویر این سایت باید بسیار با کیفیت باشد. عکس هایی که شما در سایت پزشکی قرار می دهید باید با موضوع مقالات ارتباط داشته باشد و کیفیت آنها هم بالا باشد. همه ما به خوبی می دانید تصاویر نقش بسیار مهمی در انتقال مطالب به ذهن مراجعه کنندگان دارد، به همین دلیل باید به این مورد اهمیت بسیاری داده شود.

3. محتوای مرتبط با سلامت :

استفاده کردن از مطالبی که با سایت شما هماهنگی بالایی دارد بسیار مهم می باشد، به همین دلیل باید زمان طراحی سایت پزشکی و پزشکان به مطالب سایت اهمیت بسیاری دهید. افرادی که در زمینه طراحی کردن سایت بسیار تخصص دارند به خوبی می دانند باید چه مطالبی را در سایت شما قرار دهند، به همین دلیل بهتر است طراحی سایت خود را به کسانی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید، چرا که آنها با قوانین و اصول سئو هم آشنایی دارند و بر همین اساس به بهترین نحو ممکن کارها را انجام می دهند.

4. دسترسی آسان :

شما باید به خوبی بدانید که بسیاری از افراد تخصص بسیاری در جستجوی سایت های پزشکی ندارند، به همین دلیل زمان طراحی سایت پزشکی و پزشکان باید به این نکته توجه داشته باشید که دسترسی سایت برای همه کاربران آسان باشد، در واقع از این طریق آنها می توانند به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر طراحی سایت پزشکی و پزشکان بسیار پیچیده باشد، کاربران نمی توانند مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند و به همین دلیل از این که در سایت شما باشند منصرف می گردند. اگر حضور بیماران و مراجعه کنندگان در سایت شما بیشتر باشد و مطالب سایت تان جذابیت زیادی داشته باشد، الگوریتم های گوگل به شما رتبه بالاتری می دهد، به همین دلیل باید به آسان بودن سایت خود اطمینان داشته باشید تا بیماران خود را بیشتر کنید.

5. ارائه مطالب پزشکی :

از دیگر ملاک هایی که در طراحی سایت پزشکی و پزشکان باید به آن اهمیت داده شود این است که مطالب پزشکی باید به روز باشد تا بازدید کنندگان از سایت از خدماتی که آن سایت و پزشک دارد ملع شوند. بسیاری از افراد زمانی که وارد سایت پزشکی می شوند، بدون شک اولین مسئله ای که به دنبال آن هستند مطالب پزشکی و خدمات پزشک و پزشکان می باشد به همین دلیل برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان مطالب ارائه شده باید بسیار متناسب با سایت و تخصص پزشک و پزشکان داشته باشد تا بیماران و بازدید کنندگان پاسخ مناسب خود را دریافت کنند.

0 دیدگاه شما هم میتوانید دراین بحث شرکت کنید!
آخرین مقالات