آشنایی با نکاتی در مورد طراحی سایت املاک

14
74
11:11 1399/1/25

طراحی سایت املاک :

از آنجایی که روز به روز علم پیشرفت می کند و کسب و کارها هم اینترنتی شده است، شما می توانید با طراحی سایت املاک بنگاه و املاک خود را به صورت اینترنتی اداره کنید. طراحی سایت املاک فواید و مزیت های بسیار زیادی دارد، به همین دلیل دیگر استفاده کردن از روش های قدیمی چندان رایج نمی باشد و بسیاری از کسانی که به دنبال مسکن و یا زمین مناسبی می باشند، ترجیح می دهند در سایت املاک آن را پیدا کنند. اگر شما می خواهید بهترین طراحی سایت املاک را داشته باشید، می توانید طراحی سایت خود را به بهترین شرکت هایی که در این زمینه تخصص بسیاری دارن بسپارید تا آنها با قوانین و اصول مشخص شده بهترین سایت را برای شما طراحی کنند. نکاتی در طراحی سایت املاک وجود دارد که اگر به آنها توجه بسیاری داشته باشید و طراحان سایت آنها را رعایت کنند، سایت شما به بهترین نحو ممکن طراحی می شود، برای اینکه با این نکات آشنایی داشته باشید در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

نکات طراحی سایت املاک

نکاتی در طراحی سایت املاک  :

همانطوری که بیان نمودیم برای طراحی سایت املاک باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که این نکات مهم عبارت است از :

1. کیفیت بیشتر از کمیت :

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی سایت املاک اهمیت بسیار زیادی دارد و کاربر باید به آن توجه داشته باشد، این است که محیط را برای افرادی که می خواهند از سایت بازدید نمایند دوستانه سازد. به عبارت ساده تر اگر بخواهیم بیان کنیم، باید بداند سایت به گونه ای طراحی می شود که با دیگر افراد ارتباط دوستانه برقرار کند و مشتریان پسند باشد. افرادی که از سایت املاک بازدید می نمایند، می خواهند سریع آن حوزه ای را که در نظر دارند را بیابند، به همین دلیل طراحی سایت املاک باید به گونه ای باشد که افراد را به خواسته شان برساند.

 اگر قسمتی از این سایت را به گفتگوی افراد اختصاص دهید بسیار بخش پرمخاطبی می شود، چرا که بیشتر بازدیدکنندگان این سایت موضوعی را که مد نظر خودشان دارند، املاک و یا زمین می باشد، به همین دلیل اگر در بخش گفتگو بتوانند پرسش های خودشان را بیان کنند راحت تر با سیات ارتباط برقرار می نمایند. مخاطب اگر احساس کند سایت املاک سما به بهترین نحو ممکن طراحی شده است و می تواند تمامی موارد مورد نظر خود را پیدا کند، بدون شک به سایت شما اطمینان خواهد کرد.

رسپانسیو بودن سایت

2. ریسپانسیو بودن سایت :

زمانی که شما طراحی سایت املاک خود را می خواهید انجام دهید باید به ریسپانسیو بودن آن اهمیت بسیاری دهید. همانطوری که می دانید بسیاری از افراد جستجوهای اینترنتی خود را از طریق گوشی موبایل خود انجام می دهند، به همین دلیل باید طراحی سایت به گونه ای باشد که در تمامی گوشی های موبایل، کامپیوترها، لب تاب ها و ... بتوانید سایت را باز کنید. افرادی که در زمینه طراحی سایت املاک حرفه ای هستند می توانند به بهترین نحو ممکن طراحی سایت را برای شما انجام دهند و این ویژگی مهم یعنی ریسپانسیو بودن سایت را هم رعایت می کنند تا از این طریق هر فردی با هر وسیله ای بتواند سایت را مشاهده کند.

3. استفاده از داده های ساختار یافته :

کدهایی که دارای فرمت مشخص شده ای باشند و موتورهای جستجو آنها را به خوبی درک کنند، برای طراحی سایت املاک امری ضروری و اجتناب ناپذیر به شمار می رود. موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل به برخی از موارد بسیار حساس هستند و بر اساس آن قوانین و اصول که در برخی از سایت ها رعایت می شود، سایت ها را در نتایج اولیه جستجو می آورد. زمانی که شما در طراحی سایت املاک داده هایی ساختار یافته را قرار می دهید، در واقع آن اطلاعات را به گوگل ارائه داده اید و همین مسئله موجب می شود که رتبه سایت شما نسبت به بسیاری از سایت های دیگر بالاتر برود. اگر این کدها و داده های ساختار یافته را به درستی وارد کنید، بدون شک تعداد کاربران شما بیشتر می شود، چرا که در نتایج اولیه جستجو گوگل شما را به کاربران معرفی می کند، بنابراین به این نکته مهم هم در طراحی سایت املاک باید توجه ویژه ای داشته باشید.

امنیت سایت

4. امنیت :

یکی از نکات بسیار مهم دیگری که در طراحی سایت املاک باید به آن توجه بسیاری داشته باشید، امنیت آن سایت است. زمانی که شما امنیت سایت خود را بیشتر می کنید می توانید از سایت خودتان بیشتر مراقبت نمایید و آن اطلاعاتی که در سایت تان وجود دارد تنها برای خودتان باقی می ماند، در واقع با بیشتر کردن امنیت سایت گوگل هم شما را به عنوان یکی از سایت های معتبر شناسایی می کند و در نتیجه بر اساس الگوریتم های گوگل شما سایت شما را در نتایج اولیه جستجو نشان می دهد. اگر می خواهید امنیت سایت شما تامین شود باید طراحی سایت املاک خود را به طراحان سایت که در زمینه طراحی کردن سایت حرفه ای هستند و به خوبی با روش های طراحی سایت و امنیت آن آشنایی دارند بسپارید تا از این طریق سایت شما راه اندازی شود.

5. اصول سئو :

 زمانی که سایت شما اصول سئو را رعایت کند، سایت شما با موتورهای جستجو سازگاری بیشتری خواهد داشت، بنابراین برای طراحی سایت املاک به طراحی سئو هم باید اهمیت بسیاری دهید. موتورهای جستجو در صورتی که سایت اصول و قوانین طراحی سئو را رعایت کرده باشد آنها را به خوبی شناسایی می کند و برای اینکه آنها را پیدا کند به زمان کمتری نیاز خواهد داشت. اگر در طراحی سایت املاک شما تمامی اصول و قوانین سئو رعایت شده باشد، اگر کاربری خرید ملک را جستجو کند در صفحه اول می تواند سایت شما را مشاهده نماید. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که می خواهند سایت املاک خود را راه اندازی کنند، به طراحی سئو سایت اهمیت زیادی می دهند و طراحی سایت املاک خود را به دست طراحان سایت حرفه ای که در زمینه سئو اطلاعات کافی دارند می سپارند.

طراحی سایت املاک

6. قالب سایت :

اگر شما مایل هستید طراحی سایت املاک مورد نظرتان ساده باشد و فقط چند صفحه نیاز داشته باشید که آن را پر کنید، باید بدانید قالب های آماده برای شما بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید. ولی اگر شما یک شرکت مطرح و سازمان بزرگ دارید، بدون شک این قالب های آماده برای شما چندان مناسب نمی باشد و بهتر است سایت شما به صورت اختصاصی طراحی شود. بدون شک اگر شما سازمان و یا شرکت بزرگ املاک می باشید، باید سایت تان هم قوی باشد و حس ضعیف بودن آن به مشتریان شما انتقال پیدا نکند. برای طراحی سایت املاک اگر شما قالب های پیش ساخته را انتخاب کنید، باید بدانید کار شما چندان ارزشی به سایت تان نمی دهد و مشتریان شما برای سایت تان ارزشی قائل نخواهند شد. اما اگر طراحی سایت شما ویژه خودتان باشد، بدون شک در نظر مشتریان این سایت ارزش بیشتری دارد.

7. درج آگهی املاک توسط کاربر :

یکی از نکات دیگری که در طراحی سایت املاک اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن هم توجه داشته باشید، این است که یکی از بخش های شما مربوط به درج آگهی توسط کاربران باشد. کاربران زمانی که درخواست یک ملک دارند و یا می خواهند ملک مورد نظر خود را به فروش برسانند باید وارد بخش مورد نظر شوند و درخواست خود را ارائه دهند، بعد از اینکه مدیر درخواست کاربران را مورد بررسی قرار دهد آنها را در سایت قرار می دهد، به همین دلیل باید زمانی که طراحی سایت را انجام می دهید این بخش را هم برای طراحان توضیح دهید تا برای شما اجرا کنند.

8. استفاده از عکس های مناسب برای سایت :

سایت املاک از آن دسته سایت هایی می باشد که اهمیت بسیاری از نظر کاربران دارد و به همین دلیل در زمان طراحی سایت املاک باید به عکس های آن دقت بیشتری شود. عکس هایی که در این سایت قرار می گیرد باید جذابیت داشته باشد، بدون شک عکس هایی که در سایت املاک قرار می دهید باید با ملک مورد نظر که در سایت وجود دارد تطابق داشته باشد، به همین دلیل سعی کنید عکس ها را بسیار باکیفیت در سایت خود قرار دهید. ابعاد و کیفیت عکس ها در طراحی سایت املاک امر بسیار مهمی می باشد و به همین دلیل شما باید به این مسئله دقت بسیاری داشته باشید تا بهترین و با کیفیت ترین عکس های را در سایت قرار دهید.

9. سرعت بارگذاری :

یکی از نکات مهم دیگری که در طراحی سایت املاک باید به آن اهمیت بسیاری دهید و دقت داشته باشید، این است که سرعت سایت را بسیار بالاتر ببرید. طراحانی که در زمینه طراحی سایت بسیار حرفه ای هستند از بهترین و بروزترین نرم افزارهای سرعت در سایت استفاده می کنند، به همین دلیل باید طراحی سایت خود را به کسانی که در این زمینه حرفه ای هستند بسپارید تا آنها با بهترین و عالی ترین نرم افزارها سرعت بالا آوردن سایت شما را برای کاربران زیر 3 ثانیه ببرند و از این طریق رضایت کاربران شما را به دست آورند.

0 دیدگاه شما هم میتوانید دراین بحث شرکت کنید!
آخرین مقالات